arkadas-bulmaYalnızlık mı, o da ne?

1 Milyonu aşkın üye, yeni arkadaşlar, sıcak ve canlı sohbet, gerçek ve elit aşklar Türkiye'nin en kaliteli ücretsiz arkadaşlık sitesi Lavinsta'da seni bekliyor.
Hemen ücretsiz üye ol.

ÜYE OL
E-posta ve Şifreyle Giriş

Lavinsta Arkadaşlık Sitesi  ios uygulama Lavinsta Arkadaşlık Sitesi  ios uygulama


ARKADAŞ BULMA

Şöyle bir evren tasarlayın ki, içerisinde sizden başka hiçkimsenin bulunmadığı..Bu evrende sadece ve sadece siz kalmışsınız. Bunları bu şekilde düşündüğünüzde 'nasıl yaparım ben bu şekilde bir evrende ' diye duygular barındı sizde değil mi?.. İnsanlık, genetiği ve tabi oluşumu gereğince, birarada yaşamaya alışmış ve sürekli olarak farklı insanlara gereksinim duymaktadır. İnsanlar arasında sevgili, arkadaşlık, dostluk gibi ilişkiler geliştirerek yaşanılan evrenin yapıtaşını oluşturmaktadır. Bireylerin yaşantılara esnasında en fazla gereksinim hissi duydukları şeylerden biri elbetteki arkadaşlıktır. Arkadaşlarımızla geliştirdiğimiz ilişkiler bu sebeple büyük bir önem arz etmektedir. Görüşmeyi sonlandırdığımız her bir arkadaşımız, bizi daha çok yalnız kılmaktadır. Bu sebeple de edindiğimiz arkadaş ilişkilerimizde çok daha fazla özenli, çok daha fazla anlayışlı tavırlar sergilememiz gerektiğini düşünürüz sıklıkla.

Bunun yanısıra elimizde olmayan sebeplerden dolayı hayatımızdan uçup giden arkadaşlıklarımız varrdır. Okul, iş vs. gibi sebeplerden ötürü bir başka kente taşınılması ya da evlilik gibi nedenler bunlardan sadece birkaçıdır. Daha bunun gibi birden fazla neden olabilir kaybedilen dostluklara netice olarak. Bu durumda kaybolan arkadaşlıklarımızın yerine yenilerini getiremezsek, sonucunda tek başına kalabileceğimizi hiç düşündük mü ? Elbette bunun ayırdında olmalıyız fakat, bunu düşünerek yeteri kadar tedbir almamaktayız. Çünkü Kime yaklaşsak iyi arkadaşlarının sayısı dördü beşi geçmez. Neticede bir bakmışsın o var olanlarında yok olma ihtimali akla gelince, anında dikkatimizi başka yöne çekmeyi tercih eder, bunlara asla kafa yormak istemeyiz. Ya birgün bunları düşünmeye başlarsak ?

arkadaş bulma

İNTERNETTE ARKADAŞ BULMA

Bireylerin en önemli ihtiyaçları arasında ilk sıralarda bulunanan arkadaşlık olgusu, herdaim insanlığın gündeminde yer alır. Ve tabi hastalık, duygu durumlarındaki azalmalar, bu hayattan göçüp gitme gibi nedenler sonucunda yitirilen arkadaş miktarımızdaki düşüşler bizi hayli endişeye sokar. Bunun ana sebebide, ileride tamamen yalnız kalabilme olasılığıdır. Tek başına şu hayatta kala kalma korkusu, insanların en büyük korkulu rüyalarından biridir. Bu nedenlede çoğunlukla davranışlarımızı bu güdüye göre düzenleriz. Peki, kaybolan arkadaşlıklarımızı nasıl yeni kişiler ve yeni yüzlerle donatabiliriz dersiniz? Bir yerden geçip giderken ya da herhangi bir cafede ya da mağazada, bilmediğimiz daha önce hiç görmediğimiz şahısların karşısına geçip, 'selam, benim arkadaşım olur musunuz?' mu demeleyiz? Bunun oldukça anlamsız ve doğru olmayan bir davranış metodu olduğunu söylemek gerekir. Peki ozaman ne yapmalısınız? Yeni ortamlar hazırlamak adına, hobi kurslarına, dersanelere, tracking gruplarına dahil olup, arkadaşlıklarınızı geliştirmeye çalışacaksınız.Bahsi geçenler mantıklı gelebilir, hatta benzer hayatlara ilgi duyan ve paylaşan kişiler daha rahat bir şekilde arkadaşlıklar kazanabilirler. Fakat ya bunlar için girilen onca emek ve masraf ?

İNTERNETTE ARKADAŞ BULMA DOĞAL MI?

Tam da bu esnada internet ortamı uygun bir seçenek olarak gözükmektedir. Binlerce arkadaşlık sitesi, paylaşım sitesi evlilik sitesi binlerce üyesi için bu ağlarda iletişim olanağı oluşturmaktadır, bireyler için. Aramakta olduğunuz arkadaşlık şekline göre, dilediğiniz şehir, kişilik yapısı, cinsiyet ve yaş aralığında insanlarla kolaylıkla görüşebiliyorsunuz. Sizce bu durum günümüze göre çokta uygun bir tasarımda değil mi?

Şuanki teknolojik çağda, asla karşılaşamıayacağımız insanları görebildiğimiz, hiç gidemeyeceğimiz ülkeleri izleyebildiğimiz televizyonlar, bizden çok çok uzak bir mesafede hatta ülkede bulunan insanlarla konuşabildiğmiz cep telefonlarını kullandığımız gibi, yaşantılarımızın nerdeyse her evreside teknolojiyi kullandığımız gibi, ilişki kurmak için de teknolojiden faydalanmamız okadar normal bir durum oluşturur. Hiç düşündünüz mü? "İnternet üzerinden birşeyler satın alıyorum, bu doğru bişey mi" diye? Arkadaş edinmek bu satın alma işlemi gibidir işte. Dilediğiniz özellikleri düzenleyip, gerçek kişileri ararsınız. Ayrıca size gerçekten fayda sağlayacak kişilerdir bunlar, bir ürün ya da mal değildir. Kendi telefonunuzu elinize alıp, normal kullanım sağlarken hissetttiğiniz doğal duygu ile, internet üzerinde yeni bir arkadaşınızla sohbet ettiğinizde hissettiğiniz duygu zamanla aynı doğlallıkta akar gider. Lavinsta Arkadaş bulma sitesi siz üyelerine, yüzlerce kaliteli, güzel dostuklar, özel aşklar ve unutulmaz arkadaşlıklar edinebileceğiniz güzel bir kullanım alanı sağlamakta. Haydi bekliyoruz ozaman !!


Bildirimler
Tümünü okundu olarak işaretle

loader gif


loader gif

loader gif
Bir ricamız var!
Play Store'da oylayarak bize destek verir misin?

Play Store'da yapacağın yorum ile Lavinstaya katkıda bulunmak ister misin?

Aramıza Tekrar Hoşgeldin!
Hesabına giriş yaptığın için dondurmuş olduğun üyeliğini tekrar aktif ettik.
Görünmezlik Modu Aktif
Görünmezlik modunda kimseciklere görünmezsin!

Bu modda iken, profilini gezdiğin üyelere bildirimin GİTMEZ, hiçbir paylaşımın (varsa) GÖRÜNMEZ, mesaj attıkların dışında kimse profilini GÖRÜNTÜLEYEMEZ, ne önerilen üyelerde ne de detaylı arama sonuçlarında GÖRÜNMEZSİN. Özgürce ve gizlice burada yaşayabilirsin. Kısaca varsın ama yoksun!


ring loader